İstanbul’da 500 uçuş iptal

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti. Havayolu şirketleri dün ve bugün planladığı yaklaşık 500 seferi iptal ederken, yolcularını uçuş öncesi son durumu öğrenmek için aramaların konusunda uyardı. İstanbul’dan yurt dışına gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen turistler seferlerin iptal olmasıyla geceyi havalimanında geçirdi.

Uçuşu iptal edilen yolcular havalimanını adete otele çevirdi. Banklara uzanan yolcular, burada uyudu. Türk Hava Yolları (THY), dün 246 seferini iptal ederken, Atlasglobal Hava Yolları 11, OnurAir 10, Pegasus Hava Yolları da 26 seferini iptal ettiğini resmi internet sitelerinden duyurmuştu. Bugün ise THY 137 seferini iptal ederken, Pegasus Havayolları iç ve dış hatlarda 52, Atlasglobal Havayolları 18, Onur Havayolları ise 10 seferini iptal etti. Böylece iptal edilen sefer sayısı 2 günde 500 gibi rekor bir rakama ulaştı. Havalimanında iptaller dışında çok sayıda uçuş rötara girdi. Uçaklar kalkış öncesi buz önleyici sıvılarla yıkandığı için uçuşlar gecikmeli yapılırken, yolcular uçak içinde uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Milas-İstanbul seferini tamamlayıp Atatürk Havalimanı’na inen, içinde iş adamı Adnan Polat’ın bulunduğu özel bir şirkete ait jet, pisti terk ettiği sırada kayarak karlı kaplı toprak alana girdi. (Haberin devamı için tıklayınız..)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir