Hangi illerde okullar tatil edildi?

Yurdun büyük bir bölümü yine kar yağışının etkisi altında.  Kar yağışının herhangi bir olumsuzluğa neden olmaması için bazı kentlerde eğitime ara verildi.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceğinin, yarın gün boyu kar yağışının devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, kar yağışının araç ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuzluğa, mağduriyete yer vermemek için il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 18 Ocak 2016 Pazartesi ara verilmesinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Aynı şekilde Sakarya‘da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Daha önceden yapılan açıklamada, kentte taşımalı eğitim veren okullarda eğitime ara verildiği duyurulmuştu.

Manisa‘nın ise Demirci ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Muğla‘da da Kavaklıdere ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle kaymakamlık, ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Balıkesir‘in 2 ilçesinde tüm, 4 ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Dursunbey ve Sındırgı’da tüm okullar, Susurluk, Marmara, Gönen ve Manyas ilçelerinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullar bir gün tatil edildi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir