İstanbul’a 12 müdür adayı var

TALIM Terbiye Kurulu Başkanı olarak geçtiğimiz hafta görev verilen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, üçlü kararnameyle resmi ataması yapılmadığı için halen Ankara’daki yeni görevine başlayamadı. Yıldız’ın yeni görevine İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna atanacak ismin netleşmesinden sonra başlaması bekleniyor.

Eğitimin başkenti

5 bin 792 okulda 103 bin 178 öğretmenin görev yaptığı ve 2 milyon 523 bin 418 öğrencinin okuduğu İstanbul’a yeni müdür seçimiyle Bakan Nabi Avcı’nın özel olarak ilgilendiği öğrenildi. Dünyada, öğrenci sayısıyla 10’un üzerinde ülke nüfusundan daha çok kişinin eğitim gördüğü mega kente atanacak isimde özellikle daha önce İl Müdürlüğü görevi yapmış olması yönünde deneyim arandığı öğrenildi. 

7 il müdürünün adı geçiyor

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevi için Mersin Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Konya Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Adana Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve Düzce Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman’ın adı da geçen isimler arasında yer alıyor.

5 ilçe müdürü de talip

İstanbul’daki5 ilçe müdürünün adı da il müdürlüğü için konuşuluyor. Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Bakırköy Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Beşiktaş Milli Eğitim Müdürü Dr.Önder Arpacı, Şişli Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentür ve Sultangazi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’in adı da Ankara’da İstanbul Milli Eğitim
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir