Üniversiteliler öğrencilerin yüzünü güldürdü

ÜNIVERSITE gençliği bu kez, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesindeki Derebağ Anaokulu ile Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki Alcı Ortaokulu’nda okuyan öğrencileri mutlu eden örnek bir projeye imza attı. Kulüp gönüllüleri, önce Muğla’ya giderek Derebağ Anaokulu’nda bir anasınıfı düzenlemesi yaptı. Çocukların gelişimini doğrudan etkileyecek olan çocuk kitaplarından oluşan bir kitaplık kuruldu. Okuldaki, eksiklikler giderilerek çocukların daha güzel bir ortamda okuyabilmeleri için duvarlarına sevilen çizgi film karakterlerinin resmi yapıldı. Üniversite öğrencileri çocuklarla oyunlar oynayıp, onlara unutamayacakları güzel anılar bıraktı.

‘Çocukların gülümsemesi yetiyor’

Muğla’dan sonra Denizli’ye giden gönüllüler, burada da Acıpayam Alcı Ortaokulu’ndaki eksikleri tamamlamak için işe koyuldu.Okulun anasınıfı düzenlemesinin yanında kütüphaneli bir sosyal aktivite sınıfı ile bilişim teknolojileri sınıfı da oluşturuldu. Öğrencilere, tiyatro ve işaret dili gibi sosyal eğitimler de verildi.Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü Başkanı Esra Demir, “Üniversite olarak, sosyal sorumluluk projelerine duyarlılığımız aralıksız sürüyor. Benim Geleceğim Projesi’yle Muğla ve Denizli illerindeki öğrencilere ulaştık.

Projemizin temel amacı, çocuklara kalıcı bir şeyler bırakmak. Atölye çalışmaları ve eğitimlerle, onların gelişimlerine katkı sağlamak istiyoruz. Hayalimiz, 81 kente ulaşmak. Öğrencilerin, gözlerinin içinin güldüğünü görmek bize yetiyor. Bu tür projelerin sayısının artması için, herkesin sosyal sorumluluk almasını bekliyoruz” dedi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir