Atanamadı, polis oldu şehit düştü

ŞIRNAK’ın İdil İlçesi’nde devriye görevi sırasında zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola döşediği bombayı patlatması sonucu polis memurları Mahmut Bilgin (23), Ersin Yıldırım (25) ve Gültekin Tırpan (26), şehit düştü. Şehitlerin evlerine ateş düşerken, saldırıda yaralanan dört polisin tedavisi sürüyor. Şehit polis memurları Mahmut Bilgin, Ersin Yıldırım ve Gültekin Tırpan için 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından şehitlerin cenazeleri, askeri helikopterle memleketlerine gönderildi.

Atanamayınca gönüllü seçmiş

Sabah görev yaptığı Amasya Müzesi’ne giden baba Hüseyin Tırpan haberi aldıktan sonra evinin önündeki polislere sarıldı, fenalaştı. Gözyaşına boğulan şehidin annesi 52 yaşındaki Neriman Tırpan’ı ise yakınları sakinleştirmekte güçlük çekti. Anne Neriman Tırpan, “Oğlum bizden mi kaçıyorsun diyordum. ‘Sizin için gidiyorum’ diyordun. Oğlum gitme diyordum. Babanın aylığı size de, bana da yeter diyordum” diye feryat etti. Bilgisayar öğretmenliği mezunu olan Tırpan’ın atanamayınca polislik mesleğini seçtiği ve bekar olduğu öğrenildi. Tırpan’ın iki kız kardeşinin bulunduğu ve gönüllü olarak özel harekat polisliğini seçtiği belirtildi.

Babası da polis memuru

Mahmut Bilgin bugün Beypazarı’nda toprağa verilecek. Bilgin’in babası Yusuf Bilgin’in de 30 yıllık polis memuru. mahmut Bilgin’in Ağrı’da 1 yıl görev yaptıktan sonra Şırnak’a 2 yıl önce geldiği öğrenildi. Şehidin 14 yaşında Bilge ve 22 yaşında iki kardeşi gözyaşlarına boğuldu.

Helallik istemişti

ÜÇ yıllık özel harekat polisi ve bekar olan Ersin Yıldırım’ın, Gaziantep’teki baba ocağı ve sokağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Yıldırım’ın, 5 çocuklu ailenin tek erkek çocuğu öğrenildi. Yıldırım’ın en son dayısı Halil Özkaraman’la önceki gece telefonla görüştüğü ortaya çıktı. Özkaraman, “Ben yeğenimle önceki gece görüştüm. Bütün yakınları ile görüşmüş ve helallik istemiş. Mayıs’ta dönecekti” dedi.

 


Etiket


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir