Berat bebeği doğumda düşürüp kolunu kırdılar

OSMANİYE’de özel bir hastanenin doğum servisinde yere düşürülen bebeğin kolu kırıldı ve başında kist oluştu. Meryem Köksal, üçüncü çocuğu Berat’ı dünyaya getirmek için özel bir hastaneye eşi Kenan Köksal ile gitti. Genç kadın hemen doğumhaneye alındı. Hastane, doktor, ebe ve ihmali olan görevliler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Kenan Köksal, o sırada doğumhanede olduğunu belirterek, olayı şöyle anlattı:

Bebeği göstermediler

“Ebe bebeği tek bacağından yakalayıp ağzını aşağıya tutup kordon bağını kestikten sonra elinden kaydırıp yere düşürdü. Tam o sırada çocuk doktoru gereken müdahaleyi yaparak hayata döndürdü. Çocuğumu yoğun bakıma aldılar.” Yusuf Berat adını verdikleri bebeğin, emzirmesi için de olsa kendilerine getirilmediğini iddia eden anne Merve Köksal, “Çocuğu göstermediler. ‘Enfeksiyon var’ dediler. Eşim savcılık kararıyla başka hastaneye götürmek isteyince bebeğin kolunun kırık olduğunu, kafasında kist oluştuğunu belirttiler” dedi.

Bebeği Adana Balcalı Hastanesi’ne götürdüklerini burada doktor kırığın yanlış müdahale sonucu gerçekleştiğini doğruladığını da anlatan Meryem Köksal “Bebeğimizin beyin cerrahisinde tedavisi de yapıldı. Şu an görünürde bir şey yok ama içimiz rahat değil” diye konuştu. Hastane yetkilileri, şikayet üzerine inceleme başlatıldığını ve bu inceleme sonucuna göre bir açıklama yapabileceklerini belirtti.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir