Nişan yüzükleriyle yoğun bakıma koştular

Hüseyin Yorulmaz
YENİ YÜZYIL GAZETESİ

 6 yıldır kanser ile mücadele eden 50 yaşındaki Ufuk Köse, yoğun bakıma kaldırılınca kızı Merve Köse sözlüsü Bahadır Bostan ile görüşerek nişan törenlerini yoğun bakımda yapma kararı aldı. Hastane koşulları nedeniyle nişan törenine sadece aile üyeleri katılabildi. Kızı ile damadının yüzüklerini takan ve kurdelesini kesen Ufuk Köse, çok mutlu olduğunu belirtti. Köse, “Evlatlarımın ikisi de çok mutlular. Yüzükleri parmaklarında. Onların mutluluğu benim için çok önemli. İyi olsunlar, inşallah ben de çok iyi olurum. Hep birlikte sağlıklı sıhhatli bir ömür geçiririz” dedi. Merve Köse ise “Annemin yanında bu nişanın olması, onun da görmesi ve hep beraber bu mutluluğu paylaşmış olmaktan da çok mutluyum” diye konuştu.

Hastamız iyi olsun yeter

Ufuk Köse, daha önce planlanan nişan törenin yoğun bakımda yapılmasından dolayı çok duygulandığını ve mutlu olduğunu söyledi. Baba Erdoğan Köse de, “Gerçekten özel bir an. Keşke bu özel anı, daha sağlıklı ortamlarda, sevdiklerimizle geniş katılımlı olarak kutlayabilseydik. Ama kaderimizde burada kutlamak varmış. Hastamız da olsa yaşıyoruz. Evlatlarımız bizim için çok önemli. İnşallah sağlık dolu sevgi ve saygıya dayalı bir birliktelik ömür yaşarlar” dedi.

Önce anne ve babasına baktı

Merve Köse’nin nişanlısı Bahadır Bostan “Nişanı burada yapabilmek bizim için çok önemliydi. Her türlü duyguyu bir arada yaşıyoruz” diyerek duygularını ifade etti. Ufuk Köse’nin sağlık durumuyla ilgili bilgi veren doktoru Doç. Dr. Gökhan Erdem ise Ufuk Köse’nin şimdiye kadar tanıdığı en gayretli hastalardan birisi olduğunu belirtti. Erdem “Önce annesine baktı sonra babasına baktı kendisi hastayken. Hâlâ da çabalıyor mücadele ediyor bunların sonucunu da görecek. Güçlü bir insan ailesi de çok iyi destek oluyor. Her şey onunla güzel” dedi.

Baş davetli hemşire

Ufuk Köse’nin sağlık sorunu nedeniyle nişan törenine, Köse Ailesi’nin birkaç yakını ile hastanedeki görevliler katılabildi. Kızının mutluluğuna hasta yatağında ortak olan Ufuk Köse, “Onların mutluluğu benim mutluluğum. Umarım güzel günler görürler” diye konuştu.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir