Yürek burkan görüntü!

Kar nedeniyle okulların tatil edilmesiyle birlikte trafikte yoğunluk yaşanmadı. Trafiğin İstanbul genelinde akıcı olduğu gözlendi. Neredeyse her gün yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu Taksim bomboştu. Zaman zaman etkili olan tipi nedeniyle İstiklal Caddesi’ndeki yayalar zor anlar yaşadı.


KAR VE SOĞUK EN ÇOK EVSİZLERİ VE SOKAK HAYVANLARINI ETKİLEDİ

Kar yağışı ve soğuk hava en çok evsizleri ve sokak hayvanlarını etkiledi. Taksim Gümüşsuyu Caddesi’nde kağıt toplayıcısı bir kişi otobüs durağında sabahladı. Çevredekilerin evi olmadığı için sokakta kaldığını söylediği bu kişi, üzerinde kat kat battaniye ve branda örterek soğuktan korunmaya çalıştı.

YARDIM TALEBİNİ KABUL ETMEDİ

TAKSİM’de otobüs durağında yatarken görüntülenen kişi, belediye ekiplerinin yardım talebini kabul etmedi. Polis, belediye ekipleri ve vatandaşların ikna etmeye çalıştığı kişi çantasını alarak uzaklaştı.

İstanbul’da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gelen ihbarları değerlendirerek evsizlere yardım ediyor. Belediye ekipleri, sabah saatlerinde, Gümüşsuyu Caddesi’ndeki otobüs durağında yatarken görüntülenen kişiye yardım için harekete geçti. Yabancı uyruklu olduğu belirlenen ve kendisini Eric olarak tanıtan kişi, ekiplerin yardım önerisini kabul etmedi. Fransızca konuşan ve kıyafetlerinin tamamen ıslandığı gözlenen evsiz, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından da ikna edilemedi.

YOLDAN GEÇEN VATANDAŞ TERCÜME İÇİN EŞİNİ ÇAĞIRDI

Ekiplerin ikna çalışmaları sırasında yakında oturan bir kişi, Fransızca bilen eşini olay yerine çağırdı. Kadın, Fransızca yaptığı konuşmada evsize belediyenin kendisine barınacak yer, yiyecek ve giyecek verileceğini aktardı. Ancak soğuk havaya rağmen ikna olmayan kişi battaniye ve brandalar arasında bulunan sırt çantasını alarak uzaklaştı. Ekiplerin ikna için peşinden koştuğu kişi bir süre sonra gözden kayboldu.

TUTARSIZ ŞEYLER SÖYLEDİ

Yardımcı olmaya çalışan bu kadın, “İnsanlara güvenmiyor, sanırım korkuyor. Bazen mantıklı şeyler bazen de mantıksız şeyler söylüyor. Yağan karın analizini yaptığını söylüyor. Bir yandan da başka şeyler anlatıyor” diye konuştu.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir