Erbil’in ‘Şiirsel Cesitlemeler’i

Deniz Altuntaş
YENİ YÜZYIL GAZETESİ

Türk resminin yaşayan en önemli ressamları arasında gösterilen Devrim Erbil’in ‘Şiirsel Çeşitlemeler’ sergisi adı altında topladığı çalışmaları Teşvikiye Abacı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Devrim Erbil’in katılımıyla ve Aslıhan Abacı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa sanat ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri katıldı. Galerinin sahibi Aslıhan Abacı, “Sanatseverleri Devrim Erbil gibi büyük bir ressamla buluşturduğumuz için gururluyuz” dedi. Sanat ve cemiyet hayatından birçok renkli simaların katıldığı davete rağbet büyük oldu. Sanatçı eserlerinde kentin dokusunu oluşturan çizgileri, kenti meydana getiren yapıların mimari planlarıyla bir araya getirerek, çizgiyi, resmin plastik unsurlarından öte kavramsal bir zemine taşıyor.

Trafiğe pratik çözüm

TÜSİAD Eski Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, yoğun tempoda çalışan bir işkadını. Kanlıca’daki evinden iş görüşmeleri için Avrupa Yakası’na sık sık geçen Yalçındağ, bunun için teknesini kullanıyor. Arzuhan Doğan Yalçındağ, arkadaşlarıyla buluşmak için geldiği Bebek’te objektife yansıdı..

Yırtık kot modası

Dünyaya kadınlar arasında akım haline gelen yırtık kot giyme modası, cemiyet hayatının ünlü kadınlarını da sardı. Ünlü isimler günlük hayatta giydikleri pantolonlarda yırtık modelleri seçiyor. Gül Gölge ve Elif Dürüst bu akımın takipçileri arasında.

Esas’ın Sosyal’in ilk projesi

Türkiye’de üniversite mezunu gençlerin okuldan işe geçiş sürecinde karşılaştıkları zorluklar konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı ve çözüm modelleri oluşturmayı hedefleyen Esas Sosyal, çalışmalarının startını ‘İlk Fırsat’ programıyla verdi. Feriye Palace’ta gerçekleşen davet yoğun ilgi gördü. Toplantıda konuşan Emine Kamışlı “İlk Fırsat” 1.5 yıldır üzerinde çalıştığımız bir proje. ‘15. yılımızda sosyal alanda bir proje geliştirelim’ dedik ve “Esas Sosyal”i ortaya çıkarttık. Bu projede de gençlere nasıl katkıda bulunabiliriz diyerek yola çıktık” dedi.


Etiket


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir