Yabancı dil ücretleri Meclis’ten

 İdare amirlerinin görev dağılımında önceki dönemlerde olduğu gibi gelenek bozulmadı. Meclisin güvenliği ve basınla ilgili birimler AK Partili amirlere bırakıldı. AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu Güvenlik Koordinasyon Kurulundan, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar parlamenter hizmetlerinden, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu da Basınla İlişkiler Kurulundan, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse milletvekillerine ait sağlık işlerinden, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tören hizmetlerinden, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen restoran ve misafirhanelerden, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ulaştırma hizmetlerinden sorumlu olacak.

Bütçeden karşılanacak

Alınan karar doğrultusunda milletvekillerinden yabancı dil öğrenmek isteyenlerin kurs ücretleri Meclis Başkanlığınca karşılanacak. Toplantıda, milletvekillerinin yurtiçinde yerli veya yabancı dernek, vakıf ve kuruluşlarca açılan dil kursları ile üniversitelerin açtığı dil kurslarına katılabilmeleri ve bu kurslara ilişkin giderlerin bütçe ödeneklerinden karşılanması da kabul edildi.

Dokunulmazlık mesaisi

TBMM’de kurulu bulunan 18 ihtisas komisyonunun, Genel Kurul çalışma saatlerinde de görüşme yapması kararlaştırıldı. Kararda, ihtisas komisyonlarının yanı sıra milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının görüşülmesi için henüz oluşturulmayan Karma Komisyonu’nun da çalışma süresi kararlaştırıldı.


Etiket


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir