Meteorolojiye göre plan yapılmaz

YOĞUN kar yağışı nedeniyle ertelenen Beşiktaş- Mersin İdmanyurdu maçı ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) açıklama geldi. “Yanlış anlaşılmalar ve bilgi kirliliğini engellemek için federasyonumuz tarafından bir açıklama yapılması zarureti doğmuştur” diye başlayan açıklama şöyle devam etti: “Dünyanın hiçbir yerinde futbol müsabakaları meteorolojik raporlara göre planlanmamakta veya maçların başlangıç saati beklenen yağış nedeniyle müsabakadan bir gün önce değiştirilmemektedir. Öncelik, tüm saha ve hava şartlarında planlanan gün ve saatte müsabakaların oynatılmasıdır.

G.Saray-Juventus maçına bakın

Hakemlerimiz zemini defalarca kontrol etmiş, oynanabilir olduğunu görerek müsabakayı başlatmış ancak yaşanan sıkıntı nedeniyle müsabaka tatil edilmiştir. Benzer bir olayın 10 Aralık 2013 tarihinde oynanan G.Saray-Juventus Şampiyonlar Ligi maçında da yaşandığını hatırlatmak isteriz. Beşiktaş-Mersin maçının gün ve saatinin önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını belirtiriz.’’

Isıtma 11-15 derecede çalışıyordu

BEŞİKTAŞ Kulübü Stat Müdürü Turgut Akhan, yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen Mersin İdmanyurdu karşılaşmasında Başakşehir Fatih Terim Stadı’ndaki alttan ısıtma sisteminin maç günü sabah saatlerinden itibaren çalıştırıldığını söyledi. Turgut Akhan, “Saat 09.30’da temsilcilerle birlikte stat gezildi. Alttan ısıtma sistemi de o andan itibaren devredeydi. Isıtma sistemi 11 ila 15 derece arasında çalışıyordu. Ancak karşılaşmanın hakemi ‘İyi göremiyorum, çizgileri seçemiyorum’ şeklinde ifadeler kullandı. Kar yağışı da devam ettiği için karşılaşma, ileri bir tarihe ertelendi.” Medipol Başakşehir Kulübü yetkilileri de yaptıkları kısa açıklamada, stattaki alttan ısıtmanın sürekli faal olduğunu ifade etti.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir