Önce şampiyonluk sonra pazarlık

ARA transfer dönemini sessiz geçiren Fenerbahçe’yi sezon sonu itibarıyla zorlayacak 3 yıldız isim var. Sözleşmeleri 31 Mayıs 2016’da bitecek olan Mehmet Topal, Gökhan Gönül ve Caner Erkin ile maçlar bittikten sonra pazarlık masasına oturulacak. Sarı-lacivertlilerde tek hedef şampiyonluk. Geçtiğimiz sezonlarda sözleşmesi biten futbolcularla ara transfer döneminde görüşen ve oyuncuları ile mukavele yenileyen Fenerbahçe’de başkan Aziz Yıldırım’ın talimatıyla yeni rota belirlendi.

Hakkını verir devam ederiz

Buna göre, Fenerbahçe önceliğini sözleşmesi bitecek olan oyunculara değil, şampiyonluğa verdi. Başkan Aziz Yıldırım’ın “Kimse transferi konuşmayacak. Hedefe giden bir takımın motivasyonu bozulmamalı. Önce bir şampiyonluk gelsin. Ondan sonra oturur konuşuruz. Şimdiye kadar Fenerbahçe’de kimsenin hakkı kalmadı, bundan sonra da kalmaz. Bu takıma gönül veren, terini akıtan her futbolcumuza hakkını verir yola devam ederiz” diyerek Gökhan, Caner ve Mehmet Topal’ın içlerinni rahat olmasını sağladığı belirtildi.

Transfer sonraki mesele

Ligin ilk yarısında başarılı performansları ile dikkatleri çeken üç yıldız da transfer konuşmak istemidiklerini belirtiyorlar. Şampiyonluğun her şeyden önemli olduğunu belirten Gökhan, Mehmet Topal ve Caner’in de, “Öncelik şampiyonluk, transfer sonraki mesele. Şu anda şampiyonluğa kenetlendik. Zaten Avrupa’nın en büyük takımlarından birinde oynuyoruz. Zamanı gelince oturur konuşuruz” diyerek Fenerbahçe’de mutlu olduklarını dile getirdiler.

Mehmet Topal

Fenerbahçe’nin en istikrarlı futbolcularından biri Mehmet Topal’dı. 29 yaşındaki tecrübeli yıldız, 17 lig maçının tamamında forma giydi.

Gökhan Gönül

Sezon başında sakatlığı nedeniyle formayı Şener’e kaptıran Gökhan Gönül, bir döndü pir döndü. İyileştikten sonra 9 maçta değişmez adam oldu.

Caner Erkin

Caner Erkin, sol tarafta Hasan Ali ile müthiş bir rekabet içerisinde. Ligin ilk yarısında 8 maçta forma giydi. 531 dakika sahada kaldı.


Etiket


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir