‘Oynanmaz hocam’

Sahada iki takım futbolcuları arasında fikir çatışması yaşandı. Mersin Kaptanı Güven “Yoğun trafiğimiz var. Oynayalım” dedi. Beşiktaşlı futbolcular “Bu hava şartlarında oynanır mı hocam” diye karşı çıktı. Ve Kalkavan “Çizgileri göremiyorum” diyerek, maç hakkında iptal kararını verdi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanması gereken karşılaşmadan yaklaşık 1.5 saat önce kar yağışı başlarken, saha zemini karla kaplandı. Saha görevlileri, saha çizgilerinin belirginleşmesi için durmaksızın kar temizleme çalışmaları yaptı. Ancak yoğun yağış nedeniyle zemin bir türlü kardan temizlenemezken maçın hakemi Mete Kalkavan 20.00’deki maçı 20.07’de başlattı.

Çalışmalar boşa çıktı

Ancak dakikalar 6’yı gösterirken, yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle saha çizgileri görünmez duruma gelince Kalkavan karşılaşmayı durdurdu. Çizgilerin tekrar görünür hale getirilmesi için temizlik görevlileri sahaya girdi ve yaklaşık 5 dakikalık çalışma sonrası yapılan kontrollerin ardından, karşılaşmanın tatil edilme kararı verildi.

İleri bir tarihe ertelendi

Prosedür gereği, karşılaşma 24 saat sonra kaldığı yerden devam edecek. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu, bugün için hava şartlarının daha da ağırlaşacağı bilgisiyle karşılaşmayı ileri bir tarihe erteledi

MAHSUR KALACAKTIK

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Keşke bunu bilebilseydik de buraya hiç gelmeseydik” dedi.

SİYAH-BEYAZLI takımın hocası Şenol Güneş, tatil edilen karşılaşmanın ardından şunları söyledi: Futbol her zaman düşündüğünüz gibi gitmiyor. Hayat da öyle… Keşke bilebilseydik de hiç buraya gelmeseydik. Bu maç 18:00’de oynansaydı belki de bitirirdik ama belki de burada mahsur kalırdık. Kupa maçını da Karabük’te 19.45’e koymuşlar. O maça PAF takımla çıkmayı düşünüyorum.

Ersan gitsin istemem

Ersan’la ilgili bir Çin takımının teklifi var. Teknik olarak oynayan oyuncuları değil, oynamayan oyuncuları göndermeyi düşünürsünüz. Benim için önce elimdeki futbolcular önemli… Sonra gelenleri düşünürsünüz. Ersan’ın ayrılmasını tabii ki istemem. Devre arasında takviye yapmak zor. Büyük paralar konuşuluyor. Bizim hedeflerimiz belli. Şampiyon olmak istiyoruz.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir