Obez çift 144 kilo verdi

Dublin’de yaşayan Noel ve Leisa Hoey, düğünlerinin ardından toplam 144 kilo kaybettiler. Düğün fotoğraflarına bakarken duydukları utanç ve hayal kırıklığı sayesinde kilo verdiklerini söyleyen obez ama azimli çiftin en kilolu hallerinin toplamı 312 kg’ya denk geliyordu. 35 yaşındaki Noel 96 kg, 33 yaşındaki Leisa ise 48 kg. kaybedince; toplam ağırlıkları 168 kg.’ya indi. Çift, hacimleri yüzünden sinemada yan yana oturamamak, uçağa binememek ve ağırlıkları yüzünden dört kez yataklarını kırmak gibi sevimsiz birçok sorun ile karşı karşıya kalıyordu.  

Dailymail sitesinin haberine göre Leisa Hoey, bu konuda şöyle dedi: “Düğün fotoğraflarımızı gördüğümde, kalbimden vurulmuş gibi hissettim. Çift olarak görüntümüzden kesinlikle iğrendim. O fotoğrafları gördüğüm anda biliyordum ki bu fotoğraflar asla benim yüzümde bir gülümseme ile hatırlayabileceğim veya hazinem olabilecek fotoğraflar değildi. İnanılmaz bir hayal kırıklığıydı.”

Leisa kilo vermeye başladıktan sonra 6 beden küçüldü. Şu anda normal çiftlerin yaptığı her şeyi yapabiliyorlar; sinemada sarılabiliyor, toplu taşımada yan yana oturabiliyorlar. En önemlisi de yataklarını  kırma korkusu ile yatağın çıkardığı gıcırtılara dikkat kesilmeksizin, huzurlu bir gece uykusu uyuyabiliyorlar…

 


Etiket


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir